Rychlá relaxační večeře pro dva

Jeden z důvodů, proč miluju vaření je ta úžasná relaxace a zábava, když člověk pobíhá mezi hrnci, míchá, krájí, strouhá, OCHUTNÁVÁ! Druhá věc je, že na konci každé přípravy jídla je i požitek ze samotného pokrmu a nepochybně i příjemně stravený čas s vašimi blízkými.

To je důvod, proč i když v pátek večer po neuvěřitelně náročném týdnu přijdu domů s těžkým nákupem a jsem připravená akorát zalézt do postele a nevystrčit nos do pondělního zazvonění budíku, stačí jen pár minut v kuchyni, ta správná hudba a člověk se hned cítí o něco lépe.

To byl mimo jiné případ i minulého pátku, kdy mým cílem byla jedině snadná a rychlá večeře. První dva požadavky jsem splnila a nejen to. Z pátečního večera se stala příjemná romantická večeře.

A co, že bylo na pátečním vaření a jídle tak okouzlující?

Jako základ byla grilovaná krkovička - řekněme si to upřímně, i pokud maso naložíte a s jeho přípravou si pohrajete, stále není nic jednoduššího, než hodit kus masa na gril. Jako příloha k masu byly zelené fazolky, které stačí jen lehce osmahnout a podusit s česnekem. Přípravu přílohy jsem si tentokrát ulehčila a skvěle posloužila i čerstvá bageta. Nezbytností je samozřejmě jednoduchý salát a česneková omáčka ze zakysané smetany, která u nás chybí na menu jen málokdy. Osamocené avokádo mě přivedlo na nápad doplnit večeři i o quacamole (inspirace na Apetit.cz). K tomu láhev vína od našeho oblíbeného vinaře a bylo hotovo.


Žádné komentáře:

Okomentovat